Finał XX Mistrzostw Ministrantów Diecezji Radomskiej w halowej piłce nożnej kat. LEKTOR MŁODSZY

Lektorzy Młodsi naszej diecezji w sobotę 6 listopada 2021 rozegrali finałowe mecze XX Mistrzostw Ministrantów Diecezji Radomskiej w halowej piłce nożnej. Tym razem miejscem walki o zwycięstwo stała się Hala Miejska w Starachowicach.

Ponieważ to ołtarz jest miejscem codziennego spotykania się ministrantów w naszej diecezji, dlatego też pierwszym punktem sobotniego spotkania była Eucharystia sprawowana w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Mszy św. celebrowanej razem z opiekunami poszczególnych drużyn przewodniczył Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Damian Drabikowski. Homilię do zgromadzonych ministrantów wygłosił Duszpasterz Ministrantów Diecezji Radomskiej ks. Mariusz Chamerski. 
Po wspólnej modlitwie rozegrane zostały mecze finałowe. Zwycięzcami wśród Lektorów Młodszych zostali przedstawiciele Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Starachowicach i to oni będą reprezentować naszą diecezję na ogólnopolskich rozgrywkach o Puchar KnC w czerwcu 2022 w Kołobrzegu. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
1. Parafia NSJ w Starachowicach
2. Parafia Zwiastowania NMP w Nowym Kazanowie
3. Parafia św. Stefana w Radomiu
4. Parafia bł. Annuarity w Radomiu.

Najlepszymi Piłkarzami zostali Franciszek Sierpień ze Starachowic i Piotr Kosmal z Nowego Kazanowa. Wśród bramkarzy zaszczytny tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Bartosz Jadczak z parafii św. Stefana w Radomiu, zaś graczem FAIR PLAY został ogłoszony Jakub Kuliński z parafii bł. Annuarity w Radomiu. 
Dziękujemy wszystkim Lektorom Młodszym za udział w turnieju. Caritas Diecezji Radomskiej dziękujemy za współorganizowanie turnieju. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Prezydenta Starachowic Marka Materka za udostępnienie Hali Miejskiej na czas rozgrywek i objęcie wydarzenia patronatem honorowym. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 
20 listopada w Wolanowie zostaną rozegrane mecze finałowe Lektorów Starszych.

I miejsce – Starachowice NSJ
II miejsce – Parafia Zwiastowania NMP w Nowym Kazanowie
III miejsce – Parafia św. Stefana w Radomiu
IV miejsce – Parafia bł. Annuarity w Radomiu
Udostępnij

Dodaj komentarz