II SESJA SZKOŁY LEKTORA ZA NAMI

W dniach 9 – 11 lutego w ośrodku rekolekcyjnym w Pionkach odbyła się druga sesja Szkoły Lektora zorganizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Diakonię Liturgiczną Ruchu Światło-Życie. Każda sesja ma na celu rozwinięcie umiejętności czytania i głoszenia Słowa Bożego. Uczestniczyli w niej ministranci diecezji radomskiej z VII klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i starsi. Przez ten czas uczestniczy uczyli się poprawnego czytania Słowa Bożego, pogłębiali swoją wiedzę liturgiczną, uczestniczyli w Szkole Biblijnej oraz w wolnym czasie umacniali nowo zawarte przyjaźnie. Każdy dzień był dokładnie i szczegółowo zaplanowany, tak aby wszyscy wynieśli ze Szkoły Lektora jak najwięcej. Kolejna a zarazem ostatnia sesja odbędzie się również w Pionkach w dniach 23 – 25 lutego. Zakończenie Szkoły Lektora i pobłogosławienie do pełnej posługi odbędzie się 7 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

 

Poniżej przedstawiamy relacje uczestników:

 

„Szkoła Lektora bardziej mniej zintegrowała z osobami z innych Parafii. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy na temat służenia i zrozumiałem jak ważna jest modlitwa brewiarzowa”

Antek Niemirski, 13 lat, Parafia Św Rafała Kalinowskiego w Radomiu

  

„Szkoła Lektora była niezwykłą okazją do poznania bliżej Boga i Jego Słowa ale również zawarcia nowych znajomości. Nauczyła mnie, że w życiu nie liczę się tylko ja ale drugi człowiek. Pokazała mi również jak ważne jest spotkanie z Bogiem w Eucharystii”

Michał Przybyś, 13 lat, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu

  

„Szkoła Lektora uświadomiła mi jak wielka przepaść dzieli mnie od poprawnego służenia jako ministrant. Najbardziej podobały mi się zajęcia z Panem Ługowskim, który uczył nas poprawnej dykcji”

Mikołaj Maciejewski, 15 lat, Parafia Św Maksymiliana Marii Kolbego w Janikowie

 

„Dzięki Szkole Lektora poznałem od nowa Boga, miałem również okazję spotkać wielu nowych przyjaciół oraz animatorów, o których na pewno będę długo pamiętał. Dzięki ciszy panującej w kaplicy podczas modlitw mogłem doświadczyć bliskości Boga i oddać Mu się w pełni”

Bartosz Tęczarski, 14 lat, Parafia Św Maksymiliana Marii Kolbego w Janikowie

Udostępnij

Dodaj komentarz