PRZEZ PIŁKĘ DO BOGA

Rusza 4. edycja Radomskiej Ligi Ministrantów. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 25 września.

Rozgrywki są adresowane do ministrantów z dekanatów radomskich.  To ponad 50 parafii. Do tej pory w RLM angażowało się ok. 20 parafii. Podobnie jak w minionym sezonie zorganizowane zostaną dwie ligi. W pierwszej lidze zagra 10 najlepszych drużyn z ostatnich rozgrywek. Pozostałe zespoły, jak też nowe zagrają w drugiej lidze. Przy zgłoszeniu należy zapłacić 100 zł. Kwota ta przeznaczona zostanie w całości na zakup nagród i dyplomów.

Niezmiennie celem inicjatywy jest zbliżanie do Pana Boga poprzez sport. – Ta piłka czasami ich trzyma przy ołtarzu. Cały czas naciskamy na to, że Pan Jezus jest najważniejszy, że będąc blisko Chrystusa mogą w pełni się rozwijać. W ich wieku, to że jest rywalizacja, że jest pojedynek z inną parafią, jest niezwykle atrakcyjne. Wielu trzyma się w ministranturze ze względu na piłkę, a my mając tego ledwo tlącego się ministranta, jakoś go podtrzymujemy i staramy się rozwijać jego duchowość – mówi ks. Daniel Glibowski, organizator Radomskiej Ligi Ministrantów. Ponadto rozgrywki integrują ministrantów, pozwalają także poznać się szerszemu gronu ministrantów. To oczywiście także propozycja ciekawego spędzenia wolnego czasu oraz okazja do podniesienia umiejętności piłkarskich.

Wszelkie dodatkowe informacje można otrzymać pod numerem telefonu 509 310 397 – ks. Daniel Glibowski. Zgłoszenia należy kierować do 25 września pod adres radomskalm@gmail.com, jak również telefonicznie. Spotkania organizacyjne dla księży opiekunów oraz kapitanów drużyn seniorskich odbędzie się 26 września, o godz. 20.00, w Parafii św. Brata Alberta w Radomiu.

Ks. Daniel Glibowski zachęca księży także z innych dekanatów, aby organizowali u siebie ligi ministranckie. – Choćby to było osiem parafii, to warto. Ministranci bardzo dobrze się integrują, spotykają się ze sobą, modlą się, kształtują swoje charaktery – mówi. A w przyszłości mogłaby powstać ministrancka liga mistrzów.

 

 

ŹRÓDŁO: Radio Plus Radom

Udostępnij

Dodaj komentarz